Maj to piękny miesiąc i to nie tylko ze względu na pogodę, na to, że wszystko kwitnie i pogoda jest słoneczna. Dużo dobrego się u mnie działo i jestem za to bardzo wdzięczna. W tym wpisie raportuję, jak minął mi poprzedni miesiąc. Dobrej lektury.
Regionalna praca naukowo-popularyzatorska to następujące działania:
- skończyłam opracowanie biogramów śpiewaków i śpiewaczek z Kurpi Zielonych i Kurpi Białych dla Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk;
- w Warszawie wzięłam udział w dwóch spotkaniach Kurpiowskiej Wspólnoty Pieśni;
- parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie wydała publikację Przywracamy pamięć o historii drewnianego kościółka na Okęciu, w której cytowany jest mój tekst o kościele z Zator, który w latach 30. XX w. trafił właśnie na Okęcie;
- ukazała się monografia parafii Skierkowizna autorstwa Piotra Kaszubowskiego, który kilka razy cytuje moje opracowanie historii wsi o członie nazwy Kobylaki (KLIK), dziękuję!
- w Rezerwacie przyrody Czarnia jako Śpiewu Przyczyna dałyśmy koncert dla Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych;
- uczestniczyłam w Jarmarku Kurpiowskim w Myszyńcu, spędzając czas z osobami, którym w duszy gra podobnie jak mi, czyli po kurpiowsku!
- byłam na Nocy Muzeów w Nowogrodzie, gdzie miałam okazję spotkać znajomych i planować działania regionalne, ale i zanurzyć się w tradycję;
- napisałam artykuł i współtworzyłam wywiad o Kurpiowskiej Wspólnocie Pieśni;
- spędziłam majówkę na Kurpiach Białych, dzięki czemu zgromadziłam sporo materiału na fanpage, a efekty już widać w postaci zdjęć i rolek; spędziłam też czas z rodziną.
Na blogu w maju:
Działalność społeczna w minionym miesiącu:
- wzięłam udział w zebraniu zarządu Wikimedia Polska;
- redagowałam biuletyn WMPL;
- pisałam hasła w Wikipedii w ramach konkursu CEE Spring 2024 poświęconego regionowi Europy Środkowo-Wschodniej (i zauważyłam, że podczas 6 z 10 tygodni akcji byłam wśród najbardziej aktywnych).
Sprawy zawodowe to:
- codzienna praca, a do tego współprowadzenie szkolnych social mediów i zajmowanie się sprawami szkolnej demokracji;
- ostatnia w tym roku szkolnym superwizja nauczycielska;
- zakończenie roku klas maturalnych, bowiem rocznik Hybryda to już #absoBDNR!
- inauguracja polsko-indyjskiej wymiany i lunch u Ambasadorki Indii w Polsce;
- pogrzeb przyjaciela naszej szkoły, Wiesława Stypuły.
- dbałam o siebie: spotkałam się z przyjaciółkami i koleżankami, z rodziną i znajomymi, dużo śpiewałam, byłam na psychoterapii, zaliczyłam wizytę u psychiatrki (znów dostępne są leki wspierające funkcjonowanie osób z ADHD, więc jest lepiej), byłam spotkaniu z o. Adamem Szustakiem, sporo jeździłam na rowerze;
- podjęłam ważną decyzję, z którą zwlekałam przez lata... i czuję, że to dobry krok!
- na Instagramie pokazywałam kulisy moich działań.
Zapraszam Cię do współtworzenia Jednorożeckiego Archiwum Społecznego. Szczegóły i kontakt na grafice. Na stronie są dostępne wszystkie wystawy plenerowe, które stworzyliśmy w Stowarzyszeniu „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”, sukcesywnie będę udostępniać kolejne opracowane materiały. Wiele jest w kolejce do skanowania. Możesz masz czas i ochotę pomóc?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz