Ostatni miesiąc 2019 r. był bardzo pracowity, choć może nie było widać tego online. Kończyłam rozpoczęte projekty, dużo pracowałam zawodowo, starałam się nieco odpocząć. Zapraszam na podsumowanie grudnia.
W grudniu:
- książka Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu trafiła do wielu czytelników i czytelniczek. Spis treści i streszczenie po angielsku jest dostępne tutaj. Projekt został zrealizowany dzięki grantowi z LGD Kurpsie Razem. Chcesz zdobyć egzemplarz książki Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu? Daj znać!
✅ wiadomośc prywatna na Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”
✅ Messenger: Barbara Nizielska, Milena Furman
✅ Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu
Poniżej nagranie ze spotkania, które odbyło się 30 listopada - tego dnia w formie online zaprezentowałam książkę.
- kontynuowałam dodawanie InstaStories - kulisy moich różnych inicjatyw, obrazki z codzienności zawodowej, prywatnej, redaktorskiej, regionalnej. Było mnie mniej niż w poprzednich miesiącach, ale starałam się o tym nie zapomnieć, bo polubiłam tę formę. Zapraszam - po kliknięciu w poniższy screen traficie na mój Instagram.
- mój herstoryczny projekt wikipedystyczny podbija świat :) Inicjatywa z wiosny jest co i rusz wspominana w różnych prelekcjach, podcastach np. - posłuchajcie koniecznie, jak wykorzystałam Wikipedię, by prowadzić zajęcia w 2. klasie LO nt. herstorii i historii kobiet: KLIK oraz KLIK;
- intensywnie pracowałam zawodowo, nie zawsze klasycznie - często niekonwencjonalnie;
- spędziłam święta w rodzinnym domu i choć były to tylko dwie doby (pierwszy raz tak krótko, ale i to lepsze niż święta bez rodziny, jak było na Wielkanoc), to będę miło wspominać ten czas;
- uczestniczyłam w zajęciach na studiach doktoranckich - to jest naprawdę wyzwanie, by siedzieć przez kilka godzin na zajęciach online!
- napisałam podsumowanie listopada 2020 r.: KLIK.
Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pojawiły się teksty o:
Co z pracą naukowo-popularyzatorską?
- uzupełniłam posty na blogu - opowieść o chorzelskich pomnikach Paula von Hindenburga i Tadeusza Kościuszki oraz jeden ze wpisów nt. policjantów z międzywojennego pow. przasnyskiego (polecam całą serię dostępną tutaj);
- informacja o mojej książce trafiła na stronę www samorządu wojewódzkiego: KLIK;
- pracowałam nad Programem Opieki nad Zabytkami w gminie Jednorożec;
- gościłam w Radiu Dla Ciebie - Piotr Szymon Łoś zaprosił mnie do "Łosiowiska", bym opowiedziała o #monografiaparafiijednorożec - audycja jest dostępna tutaj;
- współprowadziłam Spotkanie miłośników i miłośniczek historii, organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej na Facebooku w formie transmisji na żywo, a teraz dostępne też na YouTube - zapraszam!
Zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny badam i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi. To miejsce do dyskusji, wymiany poglądów, wspomnień... By dołączyć do grupy, kliknij na grafikę.
Zachęcam do współtworzenia Jednorożeckiego Archiwum Społecznego. Chcemy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Zbieramy materiały, porządkujemy je i udostępniamy zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami! Szukamy starych dokumentów, nagrań, książek, gazet, notatek, listów, zdjęć... Interesują nas wszelkie ślady naszych przodków. KAŻDY MATERIAŁ to może być skarb, z którego wartości nie zdajemy sobie czasem sprawy... Liczymy na odzew. Napisz, zadzwoń. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Do następnego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz