Wrzesień minął niepostrzeżenie, jak to wrzesień. Rozkręcam się z rokiem szkolnym, ale nie zapominam o innych aktywnościach. W ciągu minionych 4 tygodni działo się wiele, choć może ten post tego nie pokazuje. Nie planowałam nagrywać vloga w tym miesiącu, więc podsumowanie będzie tylko pisemne, bez obrazu. Ale kto wie... Może kiedyś. Tymczasem: wrzesień! Miłej lektury!
We wrześniu:
We wrześniu:
- trwał skład mojej książki Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu. Poszła do druku!
- kontynuowałam dodawanie insta stories. Znajdziecie tu nieco kulis moich różnych inicjatyw, trochę codzienności, trochę pracy w szkole, sporo regionaliów, a nawet migawki z działalności redaktorsko-korektorskiej. Zapraszam! Wystarczy kliknąć w obrazek i traficie na mój Instagram.
- wzięłam udział w XVI Mazowieckim Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie;
- odbyłam coroczny przegląd lekarski, sprawdzając stan swojego zdrowia - jest ok!
- wróciłam do pracy w szkole - działamy w trybie hybrydowym. Dużo się dzieje, dużo emocji, dużo niepewności, ale i radości z możliwości realizacji fajnych pomysłów na edukację, m.in. związanych ze współpracą z polską Wikipedią;
- spędziłam 5 dni na Podlasiu, gdzie moja klasa pojechała na wyjazd zwanym jesiennym EKO. Biologia, chemia, wos, historia, geografia - wszystko w praktyce!
Na blogu:
- napisałam podsumowanie sierpnia 2020 r.: KLIK.
Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pojawiły się teksty o:
Co z pracą naukowo-popularyzatorską?
- redagowałam teksty do "Rocznika Przasnyskiego";
- rozpoczęliśmy kampanię zachęcającą do głosowania na renowację figury św. Rocha w Przasnyszu. Zachęcam przasnyszan i przasnyszanki do wsparcia tego projektu, który chcemy zrealizować w ramach Budżtu Obywatelskiego. Mój pomysł podchwyciła Rada Dziedzictwa Regionalnego.
Zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny badam i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi. To miejsce do dyskusji, wymiany poglądów, wspomnień... By dołączyć do grupy, kliknij na grafikę.
Zachęcam do współtworzenia Jednorożeckiego Archiwum Społecznego. To inicjatywa prowadzona w ramach działalności Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Chcemy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Plan zakłada zebranie materiałów, uporządkowanie ich i udostępnienie zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami! Szukamy starych dokumentów, nagrań, książek, gazet, notatek, listów, zdjęć... Interesują nas wszelkie ślady naszych przodków. A konkretniej? Życie codzienne, religijne, rodzinne, organizacje społeczne, praca na roli, OSP, KGW, kółko rolnicze, wycieczka, szkoła, kościół, kultura ludowa, życie codzienne... KAŻDY MATERIAŁ to może być skarb, z którego wartości nie zdajemy sobie czasem sprawy... Liczymy na odzew. Napisz, zadzwoń. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Do następnego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz