Kwiecień skończyłam, a maj zaczęłam chorobą. Ale to zmienia faktu, że kwiecień było fajny! Zapraszam na podsumowanie minionego miesiąca.
W kwietniu:
- podobnie jak w marcu, dużo pracowałam zawodowo - tydzień projektowy, projekt kobiecy, sprawdziany, kartkówki, egzaminy gimnazjalne, gala Zwolnionych z Teorii... działo się!
- zaliczyłam archiwa: AGAD, Pułtusk, IPN, a także biblioteki: narodową oraz BUW - pracy co nie miara, ale że to regionalia mnie sprowadziły do tych instytucji, pracowało mi się bardzo dobrze;
- pomagałam siostrze w jej pracy konkursowej - udostępniłam kilka zdjęć oraz wspierałam podczas pisania tekstu - wyniki do końca maja;
- cieszyłam się wiosną, spotkaniami z Ukochanym i Wielkanocą, spędzoną z rodziną. Wypróbowałam nowe przepisy na ciasta. Co dla mnie ważne, w tym roku po raz pierwszy od ok. dekady - nie, nie przesadzam - uczestniczyłam w koncercie pieśni wielkanocnych w jednorożeckiej świątyni. Jestem taka dumna z mojego taty - od lat jest chórzystą, śpiewa jako bas!
Na blogu:
- opublikowałam post, w którym połączyły się dwa moje zainteresowania - bieżeństwo i strój ludowy. Jak to możliwe? Sprawdźcie: KLIK;
- zebrałam informacje na temat felietonów w "Kurierze Przasnyskim" od lutego do kwietnia br.: KLIK;
- opisałam, jak w Jednorożcu i Przasnyszu w okresie międzywojennym spędzano majówkę: KLIK;
- podsumowałam marzec: KLIK.
Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pisałam o:
- zbieram materiały do archiwum społecznego i na wystawę plenerową w Parciakach - informacje na grafikach;
- opublikowany został mój artykuł nt. skansenu w Brańszczyku. Zapraszam na wędrówkę śladami Kurpiów... tym razem Białych: KLIK;
- w przygotowaniu jest artykuł, który oddaję do połowy czerwca, zbieram materiały do kolejnego - na pewno Wam się spodobają, a dotyczyć będą... a, jeszcze nie zdradzę :)
- wzięłam udział w XIII Walnym Zebraniu Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Zaplanowaliśmy działania do końca lata - jest na co czekać!
- zredagowałam kilkanaście tekstów do "Rocznika Przasnyskiego" - tom szósty będzie pełen wspaniałych tekstów!
- wzięłam udział w spotkaniu poświęconym promocji "Krasnosielckiego Zeszytu Historycznego", połączonej z wykładem dr. Łukasza Maurycego Stanaszka z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. W Krasnosielcu opowiadał o genealogii genetycznej. Pasjonująca sprawa!
- ukazał się nowy "Głos Gminy Jednorożec" - w redakcji odpowiadam za korektę i redakcję tekstów. Opublikowano też kilka moich tekstów: Wyciągnąć skarby z szuflady o działalności S"PZJ" na polu archiwistyki społecznej, ZHP w Jednorożcu, Oblewanki oraz przepisy na wielkanocne kurpiowskie ciasta. Jak widać, jest coś i dla ciała (przepisy), i dla ducha (artykuły). Zapraszam do lektury: KLIK;
- gromadziłam materiały na temat policji w okresie międzywojennym w pow. przasnyskim - jesienią będzie wystawa w Muzeum Historycznym w Przasnyszu!
| ||||||
Zachęcam również do przyłączenia się do akcji stworzenia archiwum społecznego w gminie Jednorożec. To inicjatywa prowadzona w ramach działalności Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Chcę, byśmy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach, przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Plan zakłada zebranie materiałów, uporządkowanie ich i udostępnienie zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami!
Do następnego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz