We wpisie podsumowującym 2018 r. zapowiedziałam, że plany na kolejny rok przedstawię w osobnym poście. Nieco mi zeszło, ale już jestem i dzisiaj odkrywam karty. No, może nie wszystkie, przecież trzeba coś zostawić jako niespodziankę. Piszę więc o rzeczach, o których już wspominałam, ale też uchylam rąbka tajemnicy na temat tego, co mnie będzie zajmować w 2019 r. jako pewna nowość. Do wpisu dorzucam trzy grosze na temat stycznia 2019 r. Większość styczniowych spraw ujęłam w podsumowaniu roku, ale wydarzyły się też takie rzeczy, o których jeszcze nie informowałam. Hmmmm, ale tak naprawdę to najpierw będzie podsumowanie, potem plany;) Zapraszam do lektury!
PODSUMOWANIE STYCZNIA 2019 R.
W tym miesiącu:
- kończyłam redakcję i korektę tekstów do "Krasnosielckiego Zeszytu Historycznego" nr 37, który jest już dostępny w wersji papierowej, a niedługo też online!
- wysłałam do recenzji artykuł pokonferencyjny, który otrzymał dobrą opinię;
- spędziłam sporo czasu w bibliotekach, kończąc rozpoczęte projekty, ale też szukając materiałów do nowych tekstów w obrębie tematów, których jeszcze nie podejmowałam, ewentualnie źródeł do dokończenia zaczętych już opracowań;
- uczestniczyłam w studniówce mojej klasy Alaska i całego rocznika Everything is the SEJM;
- uczestniczyłam w pierwszym posiedzeniu Rady Dziedzictwa Regionalnego w pow. przasnyskim. Cieszę się, że po żywej dyskusji nazwa, jaką zaproponowałam, została zaakceptowana przez zgromadzonych, a ja będę miała okazję się wykazać jako wiceprzewodnicząca rady;
- miło spędziłam pierwszy tydzień ferii na spotkaniach z najbliższymi mi osobami, planowaniu, czytaniu, kończeniu projektów oraz zabawie!
- zbierałam materiały na wystawę plenerową, którą planujemy odsłonić w sierpniu 2019 r.;
- robiłam sporo podsumowań - blogowych, życiowych, osobistych... nie tylko patrząc na miniony rok, ale nawet... 10 lat! :)
Na blogu prawie tylko - bo przecież nowy rok, nowy miesiąc temu sprzyja - podsumowania:
Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pisałam o:
- Stanisławie Gosiu, ponownie, linkując drugą część wywiadu z nim, jaki przeprowadził Mariusz Bondarczuk ok. 2009 r.: KLIK;
- wpływie emigracji zarobkowej na życie naszych przodków przed I wojną światową: KLIK;
- wizycie prezydenta I. Mościckiego w Jednorożcu 25 V 1930 r., prezentując nowe źródła: KLIK;
- społeczności żydowskiej w Jednorożcu przed II wojną światową: KLIK.
Tradycyjnie już zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny planuję i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi.
Ponownie, podobnie jak w podsumowaniu 2018 r., wpis podzieliłam na część prywatną, zawodową i związaną z działalnością społeczną, czyli głównie wszelkiego rodzaju regionaliami. Piszę tylko o tym, o czym chcę Was powiadomić, resztę zachowam dla siebie :) Kolejność przypadkowa, niech priorytety pozostaną moją tajemnicą.
PRYWATNE
- zdrowy styl życia;
- skontrolować stan zdrowia u lekarzy;
- wyjechać na wakacje!
- rozwijać umiejętności redaktorsko-korektorskie;
- hierarchizować potrzeby;
- regularnie prowadzić kalendarz oraz boullet journal;
- zająć się drzewem genealogicznym.
ZAWODOWE
- rozwijać się poprzez szkolenia, kursy itp.;
- zrealizować projekty w ramach tygodnia projektowego;
- włączyć się w budowę oferty edukacyjnej nowego czteroletniego liceum;
- testować i udoskonalać nowe metody i formy pracy.
- dokończyć projekty wydawnicze - monografia parafii Jednorożec;
- zrealizować projekt upamiętniający historię policji w pow. przasnyskim w okresie międzywojennym;
- popularyzować historię regionalną w mediach społecznościowych oraz w prasie;
- pisać artykuły naukowe oraz popularnonaukowe;
- zorganizować w wakacje trzy wycieczki szlakiem przydrożnej architektury sakralnej;
- przygotować wystawę plenerową zdjęć historycznych z terenu parafii Parciaki;
- działać prężnie w organizacjach pozarządowych;
- rozwijać archiwum społecznego w gm. Jednorożec.
CZEGO MOŻECIE SIĘ SPODZIEWAĆ?
- Marysi szukającej nieustannie i z wielkim zapałem materiałów na wszelkie interesujące ją tematy, związane z przywołanymi wyżej projektami albo wymienionymi tutaj: KLIK :) O, np. takie:
- regularnych (codziennie lub co drugi dzień) publikacji na fanpage'ach: Kurpianka w wielkim świecie oraz Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec;
- cotygodniowego tekstu w serii "Niedziela z historią" na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej";
- felietonu z serii "Region pod lupą" co dwa tygodnie w "Kurierze Przasnyskim";
- co najmniej jednego merytorycznego wpisu regionalnego na blogu w każdym miesiącu;
- prężnej działalności w Radzie Dziedzictwa Regionalnego! Jeśli macie jakieś sprawy, związane z historią lokalną, pamięcią, dziedzictwem przodków, które Was nurtują, przeszkadzają w przestrzeni Przasnysza lub powiatu albo chcecie zaproponować jakieś działanie - śmiało piszcie! Zajmiemy się tym w miarę naszych możliwości :)
- atrakcyjnej formy wycieczek kapliczkowych w wakacje 2019 r.;
- nowych tekstów naukowych i popularnonaukowych - przypominam, że wszystkie ważniejsze dotychczasowe moje publikacje znajdziecie tutaj: KLIK;
- cotygodniowych postów na Instagramie w serii #regionalnypiątek.
Pewnie będzie też wiele spraw, których nie przewidzę, ale i na te niespodzianki czekam z radością!
Jestem pozytywnie nastawiona. Jeśli w 2018 r. tak wiele udało mi się osiągnąć, głównie w sferze osobistej, choć i inne były niezgorsze ;), to w 2019 r. nastawiam się na utrzymanie tego, co wypracowałam oraz jeszcze intensywniejszą pracę nad samą sobą, swoim otoczeniem, tym, czym się zajmuję zawodowo oraz społecznie. Będę pracować nad priorytetami, abym za te kilka miesięcy mogła powiedzieć pewnie, że jestem z siebie dumna! Planuję być dla siebie dobra, wyrozumiała, ale i krytyczna, gdy tego trzeba :)
Jakie są Wasze cele na ten rok? Co sobie zakładacie, nad czym będziecie pracować? Jestem ciekawa - napiszcie w komentarzach.
Do następnego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz