Już po lutym! Początek miesiąca to czas na podsumowanie poprzedniego. Zapraszam więc na drugie zestawienie moich aktywności w tym roku. Jak minął mi luty 2018 r.?
W tym miesiącu wszystko kręciło się wokół jednej sprawy. No może nie wszystko, ale pozostałe inicjatywy zostały przyćmione przez pierwszą z wymienionych niżej:
- zostałam nominowana do tytułu "Osobowość Roku 2017" w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna". Plebiscyt organizuje "Tygodnik Ostrołęcki". W głosowaniu smsowym w dniach 6-28 lutego uzyskałam 215 głosów i zajęłam 2 miejsce. To dało mi awans do etapu regionalnego, bowiem dotychczasowe zmagania rozgrywały się na poziomie powiatowym. W dniach 6-15 marca odbędzie się głosowanie na etapie regionalnym, północnomazowieckim - zachęcam do wsparcia mojej kandydatury! A tutaj informacje o tym, za co mnie nominowano: KLIK.
- wydano drukiem "Zeszyty Naukowe Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego" za 2017 r. Ukazał się w nim mój anglojęzyczny artykuł. Jestem z niego naprawdę zadowolona!
- za mną kwerenda w Archiwum Państwowym w Płocku, gdzie szukałam m.in. dokumentów związanych z historią parafii Jednorożec. Przy okazji tego samego dnia wzięłam udział w konferencji naukowej w Towarzystwie Naukowym Płockim. Tematem były Mniejszości etniczno-religijne na północnym Mazowszu i Ziemi Dobrzyńskiej w pierwszej połowie XX w. W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę (1918–2018).
- wzięłam się za siebie, rozpoczęłam zdrowszy tryb życia, poszłam do lekarzy skonsultować swoje przypadłości i rozpoczynam leczenie niedoczynności tarczycy - teraz będzie tylko lepiej!
- zauważyłam, że w "Przydrożach. Ostrołęckim Roczniku Literackim", wydanym w 2017 r., ukazał się artykuł Marcina Tomczaka o kurpiowskiej tożsamości. Od autora wiem, że korzystał z moich ustaleń z tego artykułu: KLIK.
- dotarł do mnie egzemplarz "Naszych Korzeni" z moim artykułem o eksponatach z Jednorożca w zbiorach Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
Na blogu w lutym:
- jeden post osobisty - podsumowanie stycznia: KLIK;
- co nieco o zwyczajach weselnych i małżeństwie w Jednorożcu przed II wojną światową: KLIK;
- opis warunków naturalnych pow. przasnyskiego z 1849 r. z punktu widzenia wojska rosyjskiego: KLIK.
Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej", w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ, pisałam o:
- 31. (odcinek). O gwarze kurpiowskiej w malarsko-memicznym wydaniu
- 32. O kulcie św. Stanisława Kostki w parafii Jednorożec
- 33. Przypomnienie wystawy plenerowej "Jednorożec i Stegna w fotografii"
- 34. Informacja o kolejnej wystawie fotografii - tym razem Lipa, Obórki i Przejmy
- 35. O oddziale NSW Eugeniusza Lipińskiego "Mrówki"
Poza tym pracowałam nad nowymi projektami i tekstami - rezultaty już niedługo. Idzie powoli, ale systematycznie, bowiem dzielę czas między pracę zawodową a historię regionalną.
Dziękuję za wsparcie, komentarze, wiadomości, spotkania. Zapraszam do grupy facebookowej CZYTELNICY BLOGA "KURPIANKA W WIELKIM ŚWIECIE", by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny planuję i co dla Was przygotowałam.
Do następnego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz