30 kwietnia 2016

MAŁA OJCZYZNA: Piękno gminy Jednorożec zaklęte w wierszach i obrazach

Tuż przed majówką zapraszam Was na podróż po gminie Jednorożec, ale nietypową. Będzie to podróż artystyczna, bowiem dzięki wierszom i pejzażom pokażę Wam to, co kocham najbardziej w mojej małej ojczyźnie.


25 kwietnia 2016

FOLLOW ME ON INSTAGRAM #22

Serdecznie zapraszam na kompilację zdjęć z ostatnich 6 tygodni. Umieszczam je na Instagramie i po raz kolejny prezentuję też na blogu. Miłego oglądania! :)

24 kwietnia 2016

ŚWIĄTKI W GMINIE JEDNOROŻEC: krzyże kamienne

Tak jakoś często się zdarza, że w niedzielę publikuję post "kapliczkowy". Nie inaczej jest tym razem. Zapraszam na kolejny wpis z serii "Świątki w gminie Jednorożec". Prezentuję kamienne krzyże z terenu gminy, przy czym mam tu na myśli zarówno krzyże z piaskowca, jak i granitu, lastryko i innych podobnych materiałów, które nie pasują do kategorii drewnianych czy metalowych krzyży.

19 kwietnia 2016

„Kurpianka w wielkim świecie” w prasie regionalnej i kilka przemyśleń

W ostatnich tygodniach nie zabrakło artykułów na temat moich inicjatyw. Ukazały się one zarówno w prasie w powiecie przasnyskim, jak i makowskim oraz - ze względu na uroczystość Kurpików 2015 - także w całym regionie ostrołęckim. O samych Kurpikach napiszę innym razem, a dzisiaj zapraszam na przegląd prasy z marca i początku kwietnia. 

W tym wpisie postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma refleksjami, jakie wzbudziła we mnie dzisiejsza data. 19 kwietnia to dla mnie bardzo ważny dzień.

17 kwietnia 2016

MAŁA OJCZYZNA: Marcin Tomczak, „Wróżda”. Recenzja książki

Naprawdę cieszę się, że pomiędzy mnóstwem zajęć znalazłam czas, by przeczytać kolejną powieść historyczną, dotyczącą bliskich mi terenów. Zapraszam dzisiaj do lektury wpisu podsumowującego moje wrażenia po książce "Wróżda" Marcina Tomczaka.

6 kwietnia 2016

ŚWIĄTKI W GMINIE JEDNOROŻEC: metalowe krzyże osadzone w kamieniach polnych cz. 2

W  marcu pojawił się wpis o metalowych krzyżach, które jako podstawę mają kamienie polne. Opisałam w nim fundacje sprzed II wojny światowej: KLIK. Dzisiejszy wpis to fundacje powojenne i te, których datacji nie umiem określić. Pojawią się też obiekty, których datację ustaliłam niedawno.