W rodzinnym Jednorożcu, gdzie jestem od dwóch i pół tygodnia, naprawdę odpoczywam. Z dala od miejskiego zgiełku, za to z czasem wypełnionym po brzegi: wyjazdami kapliczkowymi, spotkaniami z mieszkańcami, badaniami regionalnymi, szperaniem po bibliotekach, genealogią rodzinną, zabawami z siostrą czy pichceniem w kuchni. Nie mówię, że w Warszawie jest źle, ale gdy wjeżdżam do Jednorożca, to od razu mi się gębusia śmieje ;) Dzisiejszy post to zdjęcia z Instagrama z ostatniego miesiąca: część ze stolicy, a większa część z rodzinnych stron. Miłego oglądania!
26 sierpnia 2015
15 sierpnia 2015
MAŁA OJCZYZNA: O mojej pasji w mediach
W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele artykułów, związanych z moimi regionalnymi projektami. Samodzielnie realizuję projekt "kapliczkowy", o którym już wielokrotnie pisałam, a wraz z Wojciechem Łukaszewskim, historykiem i regionalistą, dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu, redaguję wybór źródeł do dziejów gminy Jednorożec. Książki planuję(my) wydać do końca 2015 r.
Zapraszam na przegląd wzmianek związanych z moją pasją, czyli historią mojego regionu. Miłej lektury! :)
8 sierpnia 2015
ŚWIĄTKI W GMINIE JEDNOROŻEC: XVIII- i XIX-wieczne krzyże drewniane
Część projektu zakładająca objazd po terenach gminy Jednorożec powoli dobiega końca. Do tej pory znalazłam ponad 300 świątków i liczba ta cały czas rośnie. W niniejszym odcinku cyklu zaprezentuję najstarsze znaleziska - drewniane krzyże.
2 komentarze:
Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w XUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest
Etykiety:
Budziska,
gmina Jednorożec,
Jednorożec,
Kobylaki Czarzaste,
Kurpiowszczyzna,
mała architektura sakralna,
mała ojczyzna,
Małowidz,
Olszewka,
Parciaki,
projekt kapliczkowy,
Ulatowo-Pogorzel,
Żelazna Rządowa
7 sierpnia 2015
PODSUMOWANIE MIESIĄCA: lipiec 2015
Subskrybuj:
Posty (Atom)